• Nieuws

Koningsspelen, naschoolse activiteiten, onderzoek, vakantierooster 2021-2022

 

Beste ouders,  

Op de laatste schooldag voor de meivakantie, gaven de leerlingen nog één keer alles op onze Koningsspelen om daarna twee weken van een welverdiende meivakantie te genieten. We hopen op mooi weer de komende paar weken! Juf Willemijn stuurt u via Parro tips voor leuke activiteiten in de vakantie. Maar voor we met vakantie gaan, nog even onze laatste nieuws op een rij. In deze nieuwsbrief leest u over de status rondom de naschoolse sport-, cultuur- en leeractiviteiten, het onderzoek dat wij gaan doen in groep 4, 5, en 6 en we geven u alvast de data van de vrije dagen en schoolvakantie voor het volgend schooljaar. We wensen iedereen een heel fijne meivakantie! Tot maandag 10 mei!

 

Koningspelen en vakantie

Traditiegetrouw worden vandaag de Koningsspelen gehouden. Zo'n 6000 Nederlandse scholen organiseren vandaag allerlei sportieve activiteiten. Ook wij laten ons van onze sportiefste kant zien: Alle groepen, van de kleuters tot en met groep 8, sprinten, sprongen en speelden erop los bij (top)sportcentrum Ookmeer. Om daarna twee weken lang van een welverdiende vakantie te genieten!

 Schermafbeelding 2021 04 23 om 11.11.19
 
 

Naschoolse cultuur- en sportactiviteiten weer van start

In de eerste week na de vakantie beginnen de meeste naschoolse cultuur- en sportactiviteiten weer. Voor de sommige activiteiten geldt een aangepast rooster. De ouders van de leerlingen die zich hiervoor hebben opgegeven, ontvangen hierover verdere informatie. 

 
 
naschoolse plaatjes
 
  

Dubbele groepen naschoolse sportactiviteiten

Dat onze leerlingen sportief zijn, blijkt maar weer eens uit het grote aantal aanmeldingen voor het derde blok naschoolse sportactiviteiten. Gelukkig hebben we met de trainers af kunnen spreken dat zij deze keer niet één, maar twee groepen per bouw les geven. Alle leerlingen die zich hebben opgegeven, kunnen dus meedoen! We zullen hierbij de coronamaatregelen volgen en indien nodig, de sportactiviteiten buiten laten plaatsvinden. 

Wanneer leerlingen nog meer willen sporten en lid willen worden van een sportvereniging in de buurt, helpt onze sportcoach meester Sjoerd graag om een mooie vereniging te vinden. Gezinnen met een Stadspas kunnen de contributie betalen via een bijdrage van het Jeugdfonds Sport & Cultuur. Meester Sjoerd en Nadia Kardal van het Familie Service Punt kunnen u helpen bij de aanvraag. 

 

 

Mentorproject weer 'live' begonnen

Na een paar maanden van online-bijeenkomsten wordt het naschoolse lesprogramma Mentorproject weer 'live' gegeven. Net als Taal is leuk! komen de leerlingen en hun begeleiders samen in de Hood, het gebouw naast de school. Tijdens het Mentorproject worden groepjes leerlingen uit groep 7 en 8 wekelijks voorbereid op het voortgezet onderwijs. Zo kunnen zij straks soepel de overstap van de basisschool naar de middelbare school maken. De leerlingen worden hierbij begeleid door HBO- en universitaire studenten. Zij brengen de leerlingen leer- en sociale vaardigheden bij; zoals een goede schoolhouding, discipline, zelfreflectie en zelfstandigheid.

Het naschoolse lesprogramma Leerlab, voor de leerlingen van groep 6, wordt op dit moment nog online gegeven vanwege de coronamatrgeleen. Hopelijk kunnen de leerlingen en begeleiders elkaar ook voor dit programma weer snel in het 'echt' ontmoeten.

 

IMG 0310 copy

 

Onderzoek groep 4, 5, en 6

Vanuit de gemeente Amsterdam heeft onze school een subsidie ontvangen. Om deze subsidie zo goed mogelijk te besteden, doen wij - namens de gemeente Amsterdam - de komende drie jaar een onderzoek in de groepen 4, 5, en 6. We kijken naar ons onderwijsaanbod en onze manier van werken. Wat werkt wel en niet? Welke resultaten worden geboekt? Om een zo goed mogelijk beeld te krijgen, zullen we af en toe ook de ouders en kinderen enkele vragen voorleggen. In de week na de vakantie krijgen de kinderen en ouders van groep 4, 5 en 6 een brief met daarin de vragen. We hopen op uw medewerking!
Noot: ouders kunnen in hun vragenlijst toestemming geven voor deelname aan het onderzoek van hun eigen kind.

 

De Lukasschool op social media

De Lukasschool is nu ook te volgen via Instagram! Hier vindt u een gezellig fotoverslag van (bijna) alles wat we doen op school. Ook vindt u ons op Twitter en Facebook. Uiteraard houden we hier rekening met de AVG wetgeving.

1491580635-yumminkysocialmedia26_83102.png  facebook_icon-icons.com_66092.png  1491579542-yumminkysocialmedia22_83078.png

 

 

Belangrijke data

Via deze link naar onze website komt u direct bij de meest recente jaarkalender, waarop alle belangrijke data staan voor het komend schooljaar. 

 


Vakantierooster 2020/2021

     
  De eerste dag De laatste dag
     

Meivakantie

Maandag 26 april 2021

Vrijdag 7 mei 2021

Hemelvaart 

Donderdag 13 mei 2021

Donderdag 13 mei 2021

2e Pinksterdag

Maandag 24 mei 2021

Maandag 24 mei 2021

Zomervakantie

Donderdag 8 juli 2021 vanaf 12.00 uur

Vrijdag 20 augustus 2021

 


En, om alvast in uw agenda te zetten: de vrije dagen in het volgende schooljaar 2021/2022:

 

 

De eerste dag

De laatste dag 

Studiedagen 

Donderdag 14 oktober 2021 

Vrijdag 15 oktober 2021 

Herfstvakantie 

Maandag 18 oktober 2021 

Vrijdag 22 oktober 2021 

Kerstvakantie 

Maandag 27 december 2021 

Vrijdag 7 januari 2022 

Voorjaarsvakantie 

Maandag 21 februari 2022 

Vrijdag 25 februari 2022 

Studiedag 

Vrijdag 18 februari 2022 

Vrijdag 18 februari 2022 

Studiedag 

Donderdag 14 april 2022 

Donderdag 14 april 2022 

Goede vrijdag + 2e paasdag 

Vrijdag 15 april 2022 

Maandag 18 april 2022 

Meivakantie 

Maandag 25 april 2022 

Vrijdag 6 mei 2022 

Hemelvaart 

Donderdag 26 mei 2022 

Vrijdag 27 mei 2022 

2e Pinksterdag 

Maandag 6 juni 2022 

Maandag 6 juni 2022 

Zomervakantie 

Vrijdag 15 juli 2022 

Vrijdag 26 aug 2022 

  

 

 

Met vriendelijke groet, mede namens het team,

Assia Mouhouti & Sebastiaan van Huet
Directie Lukasschool 

P.S. 
Als u vragen heeft, dan kunt u altijd even een afspraak met ons maken. Wij maken graag tijd voor u