• Nieuws

Nog steeds coronamaatregelen, Cursus Taal & School online, Familie Service Punt openBeste ouders, 

Fijn dat we alle kinderen weer op school hebben. Ondanks dat hebben we nog steeds te maken met maatregelen rondom corona. Op het moment van schrijven weten we nog niet wat de persconferentie van vrijdag 14 januari gaat brengen. Mochten dit nog grote wijzigingen met zich meebrengen voor het onderwijs, dan informeren we jullie daar natuurlijk over.

Er is een wijziging in de quarantaineregels zoals die door de overheid zijn opgesteld. Dit geldt vooral voor het aantal dagen dat mensen (en dus ook kinderen) in bepaalde situaties in quarantaine moeten. Hier hebben we op school niet heel erg mee te maken, maar we krijgen hier vanuit de ouders wel vaak vragen over.

De overheid zegt er dit over:

Het onderscheid in immuun en niet-immuun is vervallen.

1) Bij een asymptomatische besmetting (zonder klachten) is de quarantaineperiode verlengd van 5 dagen naar 7 dagen.

2) Klasgenoten van één of twee besmette leerlingen binnen een groep kunnen naar school indien klachtenvrij. Zij laten zich wel testen bij (milde) klachten, ook bij neusverkoudheid. Bij milde klachten volstaat een zelftest (om te kijken of je besmet bent), maar het protocol van de GGD is dat bij (zwaardere) klachten de test afgenomen moeten worden door de GGD (omdat dit een PCR test betreft). Bij een negatieve testuitslag (van de GGD) kan uw kind weer naar school.
Bij 3 of meer gevallen binnen 7 dagen in dezelfde klas, is er sprake van een uitbraak en gaat de groep in quarantaine.

3) Tot nu toe mogen we kinderen niet mengen met elkaar (we dienen dezelfde cohorten intact te houden). Mochten er versoepelingen komen dan kunnen ook naschoolse activiteiten weer doorgaan (nu is dit helaas niet mogelijk). 

Tot slot: blijf positief geteste kinderen wel graag melden aan ons, zodat we een compleet beeld hebben. Wij zullen leerlingen met corona binnen de groep melden, als deze kinderen daarvoor ook op school zijn geweest en dit dus direct gevolgen voor de groep kan hebben.

 

Taal is leuk!, Leerlab en Mentorproject gaan online verder

Ondertussen weten onze leerlingen die zich hebben ingeschreven voor Taal is leuk!, Leerlab of Mentorproject precies hoe het werkt en gaan zij nu online door met hun naschoolse leerprogramma. Coronamaatregelen of niet, deze leerlingen laten zich nergens door tegenhouden. We hopen natuurlijk dat zij snel weer met hun begeleiders op school aan het werk kunnen. Zolang dat niet mogelijk is, is dit een mooie oplossing!

 

WhatsApp Image 2021 12 08 at 12.20.17 2 Cursus Taal & School online: nog een paar plekken vrij!

De cursus Taal & School, waarbij ouders beter Nederlands leren en alles over ons schoolssysteem te weten komen, kan vanwege de coronamaatregelen helaas niet doorgaan in het lokaal van ons Familie Service Punt. In plaats hiervan gaat de cursus online verder. Door het grote aantal aanmeldingen, hebben we alle deelnemers nu in twee verschillende groepen ingedeeld. Er zijn hierdoor weer een paar plekken beschikbaar. Wilt u zich aanmelden? Klik dan op de link: https://forms.office.com/r/j0cC7PtvRY

 

pexels ketut subiyanto 4474045

 

 

Activiteiten uitgesteld

De volgende activiteiten kunnen helaas (nog steeds) niet doorgaan:

  • Inspiratieochtenden
  • Kijkje in de klas
  • Knutsel met je kind
  • Naschoolse sport-, cultuur en leeractiviteiten
  • Zwemles voor twee groepen tegelijk
  • Pittige Peperklas

Zodra het weer kan, starten we zo snel mogelijk!

 

Familie Service Punt: u bent welkom!

Hoewel u niet de school in mag vanwege de coronamaatregelen, bent u nog steeds van harte welkom in ons Familie Service Punt. U kunt hier terecht met al uw vragen over opvoeden en opgroeien, papierwerk en geld. Wilt u bijvoorbeeld van zorgverzekering wisselen of heeft u hulp nodig bij toeslagen of belastingaangifte? Wij helpen u hier graag mee! U vindt het Familie Service Punt direct naast de school (Reimerswaalstraat 101).

Het Familie Service Punt is open voor vragen over:

Opvoeden en opgroeien:
Dinsdag, 13:30 - 14:30 uur (Stefanie Stravers)
Maandag t/m vrijdag via mail en telefoon: s.stravers@oktamsterdam.nl /   06 - 408 234 42 

Papierwerk en geld: Maandag, 08:35- 09:15 uur (Nadia Kardal) en donderdag, 13:30 - 14:30 uur (Roelien van de Pol)
Nadia (ma t/m do) via mail en telefoon: n.kardal@buurtteamamsterdamnieuwwest.nl / 06 - 182 563 69
Roelien (di, di en vr) via mail en telefoon: r.polvande@buurtteamamsterdamnieuwwest.nl / 06 - 101 074 53

 

IMG 3665

 

Belangrijke data

Via link komt u direct bij de meest recente jaarkalender, waarop alle belangrijke data staan voor het komend schooljaar.

 

Vakantierooster 2021/2022

     

 

De eerste dag

De laatste dag 

   

Voorjaarsvakantie 

Maandag 21 februari 2022 

Vrijdag 25 februari 2022 

Studiedag

Vrijdag 18 februari 2022 

Vrijdag 18 februari 2022 

Studiedag 

Donderdag 14 april 2022 

Donderdag 14 april 2022 

Goede vrijdag + 2e paasdag 

Vrijdag 15 april 2022 

Maandag 18 april 2022 

Meivakantie 

Maandag 25 april 2022 

Vrijdag 6 mei 2022 

Hemelvaart 

Donderdag 26 mei 2022 

Vrijdag 27 mei 2022 

2e Pinksterdag 

Maandag 6 juni 2022 

Maandag 6 juni 2022 

Zomervakantie 

Vrijdag 15 juli 2022 

Vrijdag 26 aug 2022 

 

De Lukasschool op social media

De Lukasschool is nu ook te volgen via Instagram! Hier vindt u een gezellig fotoverslag van (bijna) alles wat we doen op school. Ook vindt u ons op Twitter en Facebook. Uiteraard houden we hier rekening met de AVG wetgeving.

Met vriendelijke groet, mede namens het team,

Assia Mouhouti & Sebastiaan van Huet
Directie Lukasschool 

P.S. 
Als u vragen heeft, dan kunt u altijd even een afspraak met ons maken. Wij maken graag tijd voor u.